Ubercart Connector for TaxRates (6.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Yes
it: Sì

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: American Samoa
it: Samoa americane

en: Marshall Islands
it: Isole Marshall

en: Northern Mariana Islands
it: Isole Marianne Settentrionali

en: Puerto Rico
it: Porto Rico

en: Virgin Islands
it: Isole Vergini

en: Shipping
it: Spedizione

en: Federated States of Micronesia
it: Stati Federati della Micronesia

en: New Mexico
it: Nuovo Messico

en: North Carolina
it: Carolina del Nord

en: North Dakota
it: Nord Dakota

en: South Carolina
it: Carolina del Sud

en: South Dakota
it: Sud Dakota
