Ubercart Ticket (6.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: Statut

en: Submit
fr: Soumettre

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Subject
fr: Sujet

en: Remove
fr: Retirer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Search
fr: Recherche

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Password
fr: Mot de passe

en: none
fr: aucun(e)

en: Category
fr: Catégorie

en: Name
fr: Nom

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Save
fr: Enregistrer

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Status:
fr: Etat:

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Submit changes
fr: Soumettre les modifications

en: Filter
fr: Filtrer

en: Template
fr: Gabarit

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Protocol
fr: Protocole

en: Server name
fr: Nom du serveur

en: Templates
fr: Modèles

en: Order ID
fr: ID de commande

en: Username:
fr: Nom d'utilisateur :

en: Settings saved.
fr: Paramètres enregistrés.

en: Order total:
fr: Montant total de la commande :

en: Email Settings
fr: Paramètres des courriels

en: Create new status
fr: Créer un nouveau statut

en: Email:
fr: Courriel :

en: Add Template
fr: Ajouter un gabarit
