Ubercart Ticket (6.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Subject
hi: विषय

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: पासवर्ड

en: none
hi: कोई नहीं

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Signature
hi: हस्ताक्षर

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें
