Ubercart Tranzila Direct Payment Method (6.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Email
it: E-mail

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: City
it: Città

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Payment method title
it: TItolo metodo di pagamento

en: Order review submit button text
it: Il testo sul pulsante di invio revisione ordine

en: Submit Order
it: Invia ordine

en: Order complete
it: Ordine completato

en: Secret word for order verification
it: Parola segreta per verifica ordine

en: We're sorry.  An error occurred while processing your order that prevents us from completing it at this time. Please contact us and we will resolve the issue as soon as possible.
it: Spiacente. Durante l'elaborazione dell'ordine si è verificato un errore che ne impedisce il completamento. Contattaci e risolveremo il problema al più presto.
