Ubercart Turkish Banks Gateway (6.x-1.1-beta1) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Overview
nl: Overzicht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: edit
nl: bewerken

en: Are you sure?
nl: Weet u het zeker?

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
nl: Er heeft zich mogelijk een fout voorgedaan tijdens de betaling. Neem contact met ons op om te controleren of uw bestelling goed is ontvangen.

en: Credit card declined: !amount
nl: Creditcard geweigerd: !amount

en: Credit card charged: !amount
nl: Creditcard gekrediteerd voor !amount

en: Submit Order
nl: Verzend Bestelling

en: Order created through website.
nl: Bestelling geplaatst via de website.

en: Receiving new order notification for order !order_id.
nl: Ontvangst van nieuwe bevestiging voor bestelling !order_id.

en: Credit card payment declined: !text
nl: Kredietkaart betaling geweigerd: !text

en: Credit card payment processed successfully. Approval code: !code
nl: Kredietkaart betaling succesvol verwerkt. Acceptatie code: !code
