UC USAePay (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Test
pt: Teste

en: Sale
pt: Venda

en: Production
pt: Produção

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Transaction mode
pt: Modo da transação

en: Transaction type
pt: Tipo de transação

en: Authorization
pt: Autorização

en: Customer notifications
pt: Notificações de clientes

en: Credit card declined: !amount
pt: Cartão de crédito recusado: !amount

en: Credit card charged: !amount
pt: Cartão de crédito cobrado: !amount

en: Credit card payment processed successfully.<br/>Approval code: @code
pt: Cartão de crédito processado com sucesso.<br/>Código de aprovação: @code

en: <br />Response code: @code - @text
pt: <br />Código de resposta: @code - @text
