Ubercart Views (6.x-3.0) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Cost
de: Kosten

en: Country
de: Land

en: Weight
de: Gewichtung

en: Back
de: Zurück

en: Options
de: Optionen

en: Is less than
de: Ist weniger als

en: Is less than or equal to
de: Ist weniger als oder gleich

en: Is equal to
de: Ist gleich mit

en: Is greater than or equal to
de: Ist größer als oder gleich

en: Is greater than
de: Ist größer als

en: Is not equal to
de: Ist ungleich zu

en: Textfield
de: Textfeld

en: Qty
de: Anzahl

en: Price
de: Preis

en: Model
de: Modell

en: Invoice
de: Rechnung

en: SKU
de: Artikelnummer (SKU)

en: Attributes
de: Attribute

en: Product
de: Produkt

en: Print invoice
de: Rechnung drucken

en: qty
de: Anzahl

en: Order ID
de: Bestellnummer

en: Selection type
de: Auswahltyp

en: List position
de: Listenposition

en: No countries found.
de: Keine Länder gefunden.

en: Default text
de: Standardtext

en: The default sort criteria in the catalog.
de: Die Standardsortierung im Katalog.

en: Order Status
de: Status der Bestellung

en: Order total
de: Gesamtbetrag

en: Link this field to its user
de: Dieses Feld mit seinem Benutzer verlinken

en: This will override any other link you have set.
de: Dies wird alle anderen Links übersteuern.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
de: Den für Gäste anzuzeigenden Wert überschreiben

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
de: Ein Feld anzeigen, in das Text eingegeben wird, das für Gäste verwendet wird.

en: Text to display for anonymous users
de: Der Text, der Gästen angezeigt wird

en: Ubercart order
de: Ubercart Bestellung

en: Payment Method
de: Zahlungsmethode

en: Product attributes
de: Produktattribute

en: Ubercart order comments
de: Ubercart Auftragskommentar

en: Order Comments
de: Bestellungs Kommentare

en: Ubercart order line item
de: Ubercart Auftragsposten

en: !line_item_desc title
de: !line_item_desc Titel

en: !line_item_desc order line item
de: !line_item_desc Auftragsposten

en: !line_item_desc amount
de: !line_item_desc Betrag
