Ubercart Views (6.x-3.0) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Cost
fr: Coût

en: Country
fr: Pays

en: Weight
fr: Poids

en: Back
fr: Précédent

en: Is less than
fr: Est inférieur à

en: Is less than or equal to
fr: Est inférieur ou égal à

en: Is equal to
fr: Est égal à

en: Is greater than or equal to
fr: Est supérieur ou égal à

en: Is greater than
fr: Est supérieur à

en: Is not equal to
fr: N'est pas égal à

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Qty
fr: Qté

en: Price
fr: Prix

en: Model
fr: Modèle

en: Invoice
fr: Facture

en: SKU
fr: Référence

en: Attributes
fr: Attributs

en: Product
fr: Produit

en: Print invoice
fr: Imprimer la facture

en: qty
fr: qté

en: Order ID
fr: Identifiant de la commande

en: Selection type
fr: Type de sélection

en: @attribute: @option
fr: @attribute : @option

en: List position
fr: Position dans la liste

en: No countries found.
fr: Aucun pays trouvé.

en: Default text
fr: Texte par défaut

en: Order product
fr: Produit de la commande

en: The amount ordered.
fr: Le montant commandé.

en: The default sort criteria in the catalog.
fr: Le critère de tri par défaut dans le catalogue.

en: Order Status
fr: Statut de la commande

en: Order User
fr: L'utilisateur de la commande

en: Order total
fr: Total de la commande

en: Cart product
fr: Produit du panier

en: Link this field to its user
fr: Lier ce champ à l'utilisateur correspondant

en: This will override any other link you have set.
fr: Ceci supplantera tout autre lien que vous avez défini.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
fr: Supplanter cette valeur à afficher pour les utilisateurs anonymes

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
fr: Si sélectionné, vous verrez un champ pour saisir le texte à utiliser pour les utilisateurs anonymes.

en: Text to display for anonymous users
fr: Texte à afficher pour les utilisateurs anonymes

en: Payment Method
fr: Mode de paiement

en: Product attributes
fr: Attributs de produit

en: Order Comments
fr: Commentaires de la commande

en: The product list position.
fr: La position du produit dans la liste.

en: Display the order with standard invoice view.
fr: Afficher la commande avec la vue en facture standard.
