Ubercart Views (6.x-3.1) - en to vi translation catalogue (44 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Email address
vi: Địa chỉ thư điện tử

en: Actions
vi: Thao tác

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Cost
vi: Trị giá

en: Country
vi: Quốc gia

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: Format
vi: Định dạng

en: Total
vi: Tổng

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Comment
vi: Bài bình luận

en: Is less than
vi: Nhỏ hơn

en: Is less than or equal to
vi: Nhỏ hơn hoặc bằng

en: Is equal to
vi: Bằng

en: Is greater than or equal to
vi: Lớn hơn hoặc bằng

en: Is greater than
vi: Lớn hơn

en: Is not equal to
vi: Khác

en: Textfield
vi: Trường văn bản

en: Qty
vi: SL

en: Price
vi: Giá

en: Model
vi: Mô hình

en: Add to cart
vi: Thêm vào giỏ hàng

en: Invoice
vi: Hóa đơn

en: Attributes
vi: Các thuộc tính

en: Product
vi: Sản phẩm

en: Payment method
vi: Phương thức thanh toán

en: Balance
vi: Số dư

en: Credit card number
vi: Số thẻ tín dụng

en: Total cost
vi: Tổng giá trị

en: Pounds
vi: Bảng

en: Grams
vi: Gram

en: Kilograms
vi: Kilogram

en: Ounces
vi: Ounce

en: Print invoice
vi: In đơn hàng

en: Order ID
vi: ID đơn hàng

en: Zone
vi: Vùng

en: Unit of measurement
vi: Đơn vị đo

en: List position
vi: Vị trí danh sách

en: No countries found.
vi: Không tìm thấy quốc gia nào

en: Link this field to its user
vi: Liên kết trường này tới người dùng của nó

en: label
vi: nhãn
