Ubercart Views (6.x-3.2) - en to nl translation catalogue (76 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Actions
nl: Acties

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Cost
nl: Kostprijs

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Format
nl: Opmaak

en: Total
nl: Totaal

en: Options
nl: Opties

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: Comment
nl: Reactie

en: Is less than
nl: Is kleiner dan

en: Is less than or equal to
nl: Is kleiner dan of gelijk aan

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is greater than or equal to
nl: Is groter dan of gelijk aan

en: Is greater than
nl: Is groter dan

en: Is not equal to
nl: Is niet gelijk aan

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Qty
nl: Aant

en: Price
nl: Prijs

en: Model
nl: Model/type

en: Add to cart
nl: Aan winkelwagen toevoegen

en: Invoice
nl: Factuur

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: Attributes
nl: Attributen

en: Product count
nl: Aantal producten

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Balance
nl: Balans

en: Credit card number
nl: Credit card-nummer

en: Total cost
nl: Totale kosten

en: Pounds
nl: Ponden

en: Grams
nl: Grammen

en: Kilograms
nl: Kilo's

en: Print invoice
nl: Factuur afdrukken

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: Selection type
nl: Selectietype

en: Zone
nl: Provincie

en: Unit of measurement
nl: Eenheid

en: List position
nl: Lijstpositie

en: No countries found.
nl: Geen landen gevonden.

en: Address ID
nl: Adres-ID

en: The amount ordered.
nl: De bestelde hoeveelheid.

en: Order Status
nl: Bestellingstatus

en: Link this field to its user
nl: Dit veld aan de bijbehorende gebruiker koppelen

en: This will override any other link you have set.
nl: Dit zal alle bestaande koppelingen overschrijven.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
nl: Overschrijf de weer te geven waarde voor anonieme gebruikers

en: Text to display for anonymous users
nl: Weer te geven tekst voor anonieme gebruikers

en: Ubercart order
nl: Ubercartbestelling

en: Orders placed in your Ubercart store.
nl: Bestellingen geplaatst in uw Ubercart-winkel.

en: Payment Method
nl: Betaalmethode

en: Product attributes
nl: Productattributen

en: Ubercart order comments
nl: Ubercart bestellingsreacties

en: Ubercart order line item
nl: Ubercart bestellingsfactuurregel

en: !line_item_desc title
nl: !line_item_desc titel

en: !line_item_desc order line item
nl: !line_item_desc bestellings-factuurregel

en: !line_item_desc amount
nl: !line_item_desc hoeveelheid

en: The total cost of the products in the order.
nl: De totale kosten van de producten in de bestelling.

en: Credit card type used if the payment method was credit.
nl: Het gebruikte creditcard type indien er met creditcard is betaald.

en: Credit card number (last 4) used if the payment method was credit.
nl: Laatste 4 cijfers van de gebruikte creditcard indien er met creditcard is betaald.

en: !titleprefix full name
nl: !titleprefix volledige naam

en: The full name (first and last) of the person receiving shipment.
nl: De volledige naam (voor- en achternaam) van de persoon die de verzending ontvangt.

en: The full name (first and last) of the person paying for the order.
nl: De volledige naam (voor- en achternaam) van de persoon die de bestelling betaalt.

en: Product nid
nl: Product-nid

en: First Last
nl: Eerste Laatste

en: Last, First
nl: Laatste, Eerste

en: Last First
nl: Laatste Eerste

en: Move to next state
nl: Breng naar volgende status

en: Delete order
nl: Bestelling verwijderen

en: Order #!order_id already at final state. Unable to update.
nl: Bestelling #!order_id heeft zijn laatste status al bereikt. De status kon daarom niet worden opgehoogd.

en: Order #!order_id updated to status: !status
nl: Bestelling #!order_id bijgewerkt naar status:

en: Print, delete or change the status of multiple orders, or add multiple nodes to the cart at once.
nl: Print, verwijder of bewerk de status van meerdere bestellingen, of voeg meerdere nodes tegelijk aan de winkelwagen toe.

en: Credit card type
nl: Credit card-type

en: Cart ID
nl: Cart-ID
