Ubercart Views (6.x-3.2) - en to sv translation catalogue (77 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Email address
sv: E-postadress

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Cost
sv: Kostnad

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: Total
sv: Totalt

en: Options
sv: Alternativ

en: Creation date
sv: Datum skapad

en: Comment
sv: Kommentar

en: Is less than
sv: Är mindre än

en: Is less than or equal to
sv: Är mindre än eller lika med

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is greater than or equal to
sv: Är större än eller lika med

en: Is greater than
sv: Är större än

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: Textfield
sv: Textfält

en: Qty
sv: Antal

en: Price
sv: Pris

en: Model
sv: Modell

en: Add to cart
sv: Lägg till i varukorg

en: Invoice
sv: Faktura

en: SKU
sv: Artikelnummer

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Product count
sv: Antal varor

en: Product
sv: Vara

en: Payment method
sv: Betalningsmetod

en: Balance
sv: Saldo

en: Credit card number
sv: Kortnummer

en: Total cost
sv: Total kostnad

en: Pounds
sv: Pund

en: Grams
sv: Gram

en: Kilograms
sv: Kilogram

en: Ounces
sv: Uns

en: Print invoice
sv: Skriv ut faktura

en: Order ID
sv: ID för beställning

en: Selection type
sv: Typ av urval

en: Zone
sv: Zon

en: Unit of measurement
sv: Måttenhet

en: List position
sv: Listposition

en: No countries found.
sv: Inga länder funna.

en: The amount ordered.
sv: Antalet beställda.

en: The default sort criteria in the catalog.
sv: Det förvalda sorteringsvärdet i katalogen.

en: The maximum amount ordered.
sv: Mesta antalet beställda.

en: The minimum amount ordered.
sv: Minsta antalet beställda.

en: Order Status
sv: Status för beställning

en: Link this field to its user
sv: Länka detta fält till dess användare

en: This will override any other link you have set.
sv: Detta kommer att åsidosätta alla andra länkar som du har angett.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
sv: Skriv över värdet som visas för gäster

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
sv: Om detta är ikryssat kommer du att få se ett fält att ange text som används för gäster.

en: Text to display for anonymous users
sv: Text att visa för gäster

en: Ubercart order
sv: Beställning genom Ubercart

en: Orders placed in your Ubercart store.
sv: Beställningar tillagda i din butik.

en: label
sv: etikett

en: Payment Method
sv: Betalningssätt

en: Product attributes
sv: Egenskaper för vara

en: Ubercart order comments
sv: Beställningskommentarer för Ubercart

en: Ubercart order line item
sv: Varuartikel för beställning i Ubercart

en: !line_item_desc title
sv: !line_item_desc titel

en: !line_item_desc order line item
sv: Varuartikel i beställning !line_item_desc

en: !line_item_desc amount
sv: !line_item_desc mängd

en: The product list position.
sv: Positionen för varulista.

en: Order product ID
sv: Varu-ID för beställning

en: The total cost of the products in the order.
sv: Total kostnad för varor i beställningen.

en: Credit card type used if the payment method was credit.
sv: Typ av kontokort som användes om betalningsmetoden var kredit.

en: Credit card number (last 4) used if the payment method was credit.
sv: Kontokortssiffror (4 sista) som används om betalningssätt var kredit.

en: !titleprefix full name
sv: !titleprefix !titlesuffix fullständigt namn

en: The full name (first and last) of the person receiving shipment.
sv: Det fullständiga namnet (för- och efternamn) på personen som skall ta emot  leveransen.

en: The full name (first and last) of the person paying for the order.
sv: Det fullständiga namnet (för- och efternamn) på personen som betalar för beställningen.

en: Product nid
sv: NID för vara

en: First Last
sv: Första Sista

en: Last, First
sv: Sista, Första

en: Last First
sv: Sista Första

en: callback
sv: återanrop
