Ubercart Views (6.x-3.2) - en to uk translation catalogue (77 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Actions
uk: Дії

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Cost
uk: Вартість

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Format
uk: Формат

en: Total
uk: Всього

en: Options
uk: Опції

en: Creation date
uk: Дата створення

en: Comment
uk: Коментар

en: Is less than
uk: Є меншим, ніж

en: Is less than or equal to
uk: Є меншим або рівним

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is greater than or equal to
uk: Є більшим або рівним

en: Is greater than
uk: Є більшим, ніж

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Qty
uk: К-ть

en: Price
uk: Ціна

en: Model
uk: Модель

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Invoice
uk: Рахунок

en: SKU
uk: Артикул

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Product count
uk: Кількість товарів

en: Product
uk: Товар

en: Payment method
uk: Спосіб оплати

en: Balance
uk: Баланс

en: Credit card number
uk: Номер кредитної карти

en: Total cost
uk: Загальна вартість

en: Pounds
uk: Фунти

en: Grams
uk: Грами

en: Kilograms
uk: Кілограми

en: Ounces
uk: Унції

en: Print invoice
uk: Надрукувати рахунок

en: Order ID
uk: ID замовлення

en: Selection type
uk: Тип вибору

en: Zone
uk: Зона

en: Unit of measurement
uk: Одиниці вимірювання

en: List position
uk: Позиція в списку

en: No countries found.
uk: Країни не знайдені

en: The amount ordered.
uk: Величина замовленого.

en: Order Status
uk: Статус замовлення

en: Link this field to its user
uk: Зробити це поле посиланням на його користувача

en: This will override any other link you have set.
uk: Це перевизначить будь-яке інше встановлене посилання.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
uk: Переписувати відображуване анонімним користувачам значення

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
uk: Якщо обрано, буде показане поле для введення тексту, що використовуватиметься для анонімних користувачів.

en: Text to display for anonymous users
uk: Текст, показуваний анонімним користувачам

en: Ubercart order
uk: Замовлення Ubercart

en: Orders placed in your Ubercart store.
uk: Замовлення, розміщені у вашому магазині Ubercart.

en: label
uk: мітка

en: Payment Method
uk: Спосіб оплати

en: TODO: please describe this field!
uk: TODO: додати опис цього поля!

en: Ubercart Addresses
uk: Адреси Ubercart

en: Product attributes
uk: Атрибути товару

en: Ubercart order comments
uk: Коментарі до замовлення Уберкарт

en: Ubercart order line item
uk: Позиція обліку із замовлення Ubercart

en: !line_item_desc title
uk: заголовок !line_item_desc

en: !line_item_desc order line item
uk: позиція обліку замовлення !line_item_desc

en: !line_item_desc amount
uk: кількість !line_item_desc

en: Display the order with standard invoice view.
uk: Відобразити замовлення у вигляді стандартного рахунку.

en: Order product ID
uk: ID товару із замовлення

en: The total cost of the products in the order.
uk: Загальна вартість товарів у замовленні.

en: First Last
uk: Ім'я Прізвище

en: Last, First
uk: Прізвище, Ім'я

en: Last First
uk: Прізвище Ім'я

en: Delete order
uk: Видалити замовлення

en: Credit card type
uk: Тип кредитної картки

en: Ubercart cart item
uk: Товар у кошику Ubercart

en: Cart ID
uk: ID кошика

en: The date the cart item was last changed.
uk: Дата останньої зміни товара у кошику.

en: Link this field to the order view.
uk: Зробити це поле посиланням на перегляд замовлення.
