Ubercart Views (6.x-3.3) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Cost
hi: लागत

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Format
hi: प्रारूप

en: Total
hi: कुल

en: Options
hi: विकल्प

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Is less than
hi: से छोटा

en: Is less than or equal to
hi: से छोटा या समतुल्य

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is greater than or equal to
hi: बड़ा या बराबर

en: Is greater than
hi: से बड़ा

en: Is not equal to
hi: समतुल्य नहीं

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Invoice
hi: बिल

en: Attributes
hi: गुण

en: label
hi: लेबल
