Ubercart Views (6.x-3.3) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Title
id: Judul

en: Email address
id: Alamat email

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Cost
id: Biaya

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Options
id: Opsi

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: Comment
id: Komentar

en: Is less than
id: Kurang dari

en: Is less than or equal to
id: Kurang dari atau sama dengan

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is greater than or equal to
id: Lebih besar atau sama dengan

en: Is greater than
id: Lebih besar dari

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Price
id: Harga

en: Add to cart
id: Masukkan keranjang

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Product count
id: Jumlah produk

en: Product
id: Produk

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Pounds
id: Pound

en: Grams
id: Gram

en: Kilograms
id: Kilogram

en: Ounces
id: Ons

en: Selection type
id: Jenis pilihan

en: Zone
id: Zona

en: Link this field to its user
id: Tautkan field ini ke penggunannya

en: This will override any other link you have set.
id: Ini akan membatalkan tautan lain yang telah Anda tetapkan.

en: label
id: etiket

en: Payment Method
id: Metode Pembayaran

en: Product attributes
id: Atribut produk

en: Delete order
id: Hapus pesanan
