Ubercart Views (6.x-3.3) - en to pt translation catalogue (54 entries)

en: Title
pt: Título

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Actions
pt: Ações

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Cost
pt: Custo

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Format
pt: Formato

en: Options
pt: Opções

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Comment
pt: Comentário

en: Is less than
pt: É menor que

en: Is less than or equal to
pt: É menor que ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior que ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: É diferente de

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Qty
pt: Qtd

en: Price
pt: Preço

en: Model
pt: Modelo

en: Add to cart
pt: Adicionar ao carrinho

en: Invoice
pt: Fatura

en: SKU
pt: Cód. do Produto

en: Attributes
pt: Atributos

en: Product count
pt: Contagem de produtos

en: Product
pt: Produto

en: Payment method
pt: Método de pagamento

en: Balance
pt: Saldo

en: Total cost
pt: Custo total

en: Pounds
pt: Libras

en: Grams
pt: Gramas

en: Kilograms
pt: Quilogramas

en: Ounces
pt: Onças

en: Print invoice
pt: Imprimir recibo

en: Order ID
pt: ID do pedido

en: Selection type
pt: Tipo de seleção

en: Zone
pt: Zona

en: Unit of measurement
pt: Unidade de medida

en: List position
pt: Posição na lista

en: No countries found.
pt: Nenhum país encontrado.

en: The default sort criteria in the catalog.
pt: O critério padrão de ordenação no catálogo.

en: Order Status
pt: Status do Pedido

en: Link this field to its user
pt: Linkar esse campo à página do usuário

en: This will override any other link you have set.
pt: Esta configuração vai sobrescrever qualquer outro link que você tenha configurado.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
pt: Sobrescrever o valor para exibir a informação para usuários anônimos

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
pt: Se selecionado, você poderá digitar um texto diferente para nomear usuários visitantes.

en: Text to display for anonymous users
pt: Texto a exibir aos usuários anônimos

en: label
pt: rótulo

en: Payment Method
pt: Método de Pagamento

en: Product attributes
pt: Atributos do produto

en: Delete order
pt: Apagar pedido
