Ubercart Views (6.x-3.3) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Actions
tr: Eylemler

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Cost
tr: Maliyet

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Format
tr: Biçim

en: Total
tr: Toplam

en: Options
tr: Seçenekler

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Comment
tr: Yorum

en: Is less than
tr: Küçüktür

en: Is less than or equal to
tr: Küçük ya da eşittir

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is greater than or equal to
tr: Büyük ya da eşittir

en: Is greater than
tr: Büyüktür

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Qty
tr: Adet

en: Price
tr: Fiyat

en: Add to cart
tr: Sepete ekle

en: Invoice
tr: Fatura

en: SKU
tr: Ürün Stok Kodu

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Product count
tr: Ürün sayacı

en: Product
tr: Ürün

en: Payment method
tr: Ödeme yöntemi

en: Balance
tr: Bakiye

en: Order ID
tr: Sipariş Numarası

en: Selection type
tr: Seçim Türü

en: Zone
tr: Bölge

en: Unit of measurement
tr: Ölçü birimi

en: List position
tr: Liste konumu

en: Default text
tr: Öntanımlı metin

en: Link this field to its user
tr: Bu alanı kullanıcısına bağla

en: This will override any other link you have set.
tr: Bu, ayarladığınız diğer tüm bağlantıları geçersiz kılacaktır.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
tr: Anonim kullanıcılar için görüntülenecek değerin üzerine yazın

en: Text to display for anonymous users
tr: Anonim kullanıcılar için görüntülenecek metin

en: label
tr: etiket

en: Payment Method
tr: Ödeme Yöntemi

en: Display the order with standard invoice view.
tr: Siparişi standart fatura görünümünde göster.

en: First Last
tr: İlk Son

en: Last, First
tr: Son, İlk

en: Last First
tr: Son İlk
