Ubercart Views (6.x-3.2) - en to fa translation catalogue (55 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Actions
fa: عملکردها

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Cost
fa: هزینه

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Total
fa: مجموع

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Is less than
fa: کوچکتر است از

en: Is less than or equal to
fa: کوچکتر یا مساوی است با

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی است با

en: Is greater than
fa: بزرگتر است از

en: Is not equal to
fa: برابر نیست با

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: Qty
fa: تعداد

en: Price
fa: قیمت

en: Model
fa: مدل

en: Add to cart
fa: افزودن به سبد خرید

en: Invoice
fa: صورتحساب

en: SKU
fa: مدل

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Product count
fa: تعداد محصول

en: Product
fa: محصول

en: Payment method
fa: روش پرداخت

en: Credit card number
fa: شماره کارت اعتباری

en: Total cost
fa: مجموع هزینه

en: Pounds
fa: پوند

en: Grams
fa: گرم

en: Kilograms
fa: کیلوگرم

en: Ounces
fa: اونس

en: Print invoice
fa: چاپ صورتحساب

en: Order ID
fa: شناسه سفارش

en: Selection type
fa: نوع انتخاب

en: Unit of measurement
fa: واحد اندازه‌گیری

en: List position
fa: موقعیت لیست

en: No countries found.
fa: هیچ کشوری یافت نشد.

en: Link this field to its user
fa: این فیلد را به کاربر خودش پیوند بده

en: Overwrite the value to display for anonymous users
fa: بازنویسی مقدار برای نمایش به کاربران ناشناس

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
fa: در صورت انتخاب، شما فیلدی برای ورود متن مورد استفاده برای کاربران ناشناس مشاهده خواهید نمود.

en: Text to display for anonymous users
fa: متن نمایشی برای کاربران مهمان

en: Ubercart
fa: آبرکارت

en: Payment Method
fa: شیوه‌ی پرداخت

en: Product attributes
fa: مشخصه های محصول

en: The total cost of the products in the order.
fa: مجموع هزینه‌ی محصولات در سفارش.

en: Delete order
fa: حذف سفارش

en: Items in customer carts.
fa: اقلام موجود در سبد خرید مشتری.

en: Cart ID
fa: شناسه سبد خرید
