Ubercart Views (6.x-3.1) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Actions
it: Azioni

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Cost
it: Costo

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Format
it: Formato

en: Total
it: Totale

en: Options
it: Opzioni

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Comment
it: Commento

en: Is less than
it: È meno di

en: Is less than or equal to
it: È minore o uguale a

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is greater than or equal to
it: È maggiore o uguale a

en: Is greater than
it: È maggiore di

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: Textfield
it: Campo testo

en: Qty
it: Qtà

en: Price
it: Prezzo

en: Model
it: Modello

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: Invoice
it: Fattura

en: SKU
it: Codice

en: Attributes
it: Attributi

en: Product count
it: Conteggio prodotto

en: Product
it: Prodotto

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Balance
it: Saldo

en: Pounds
it: Libbre

en: Grams
it: Grammi

en: Kilograms
it: Chilogrammi

en: Ounces
it: Once

en: Print invoice
it: Stampa fattua

en: Order ID
it: ID ordine

en: Selection type
it: Tipo di selezione

en: Unit of measurement
it: Unità di misura

en: List position
it: Posizione lista

en: No countries found.
it: Nessun paese trovato.

en: The default sort criteria in the catalog.
it: I criteri predefiniti di ordinamento nel catalogo.

en: Link this field to its user
it: Collega questo campo al suo utente

en: This will override any other link you have set.
it: Questo sovrascriverà qualsiasi altro link tu abbia impostato.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
it: Sovrascrivi il valore da visualizzare per gli utenti anonimi

en: Text to display for anonymous users
it: Testo da visualizzare per gli utenti anonimi

en: label
it: etichetta

en: Payment Method
it: Metodo di pagamento

en: Product attributes
it: Attributi del prodotto
