Google product feed for ubercart (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Description
id: Deskripsi

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: The configuration options have been reset to their default values.
id: Opsi konfigurasi sudah dikembalikan ke nilai standarnya.

en: Separator
id: Pemisah

en: Term
id: Istilah

en: Price
id: Harga

en: The settings have not been saved because of the errors.
id: Pengaturan ini belum disimpan karena memiliki kesalahan.

en: Product type
id: Jenis produk

en: Underline
id: Garis bawah

en: Simple separator
id: Pembatas sederhana
