Google product feed for ubercart (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Title
de: Titel

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Reset to defaults
de: Auf Standardwerte zurücksetzen

en: Description
de: Beschreibung

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Settings
de: Einstellungen

en: Default
de: Standard

en: The configuration options have been reset to their default values.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden auf ihre Standardwerte zurückgesetzt.

en: Separator
de: Trennzeichen

en: Term
de: Begriff

en: Price
de: Preis

en: The settings have not been saved because of the errors.
de: Die Einstellungen konnten aufgrund eines Fehlers nicht gespeichert werden.

en: Product type
de: Produkttyp

en: Availability
de: Verfügbarkeit

en: Underline
de: Unterstrichen

en: Our store
de: Unser Shop

en: Simple separator
de: Einfaches Trennzeichen

en: Dash
de: Strich
