Ubercart Webform Integration (6.x-1.4) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Multiple
it: Multipla

en: Name
it: Nome

en: Width
it: Larghezza

en: Clone
it: Clona

en: Title:
it: Titolo:

en: Product
it: Prodotto

en: Products
it: Prodotti

en: Orders
it: Ordini

en: Q
it: D

en: Mandatory
it: Obbligatorio

en: No Components, add a component below.
it: Nessun componente, aggiungere un componente qui sotto.

en: Width of the textfield.
it: Larghezza del campo.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
it: Rendi questo campo non modificabile. Utile per settare un valore di default non modificabile.

en: Order #
it: Ordine #

en: New component name
it: Nome nuovo componente

en: Leaving blank will use the default size.
it: Lasciandolo vuoto verrà usata la dimensione predefinita.

en: !name (hidden)
it: !name (nascosto)

en: SKU:
it: Codice:
