Ubercart Webform Integration (6.x-1.4) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Quantity
ja: 数量

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Multiple
ja: 複数

en: Name
ja: 名前

en: Width
ja: 幅

en: Clone
ja: 複製

en: Product
ja: 商品

en: Products
ja: 商品

en: Orders
ja: 注文

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Mandatory
ja: 必須

en: No Components, add a component below.
ja: コンポーネントがありません。下記からコンポーネントを追加してください。

en: Width of the textfield.
ja: テキストフィールドの幅。

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ja: このフィールドを編集できなくします。変更できないデフォルトの値を設定するのに役立ちます。

en: Order #
ja: 注文番号

en: New component name
ja: 新しいコンポーネント名

en: Leaving blank will use the default size.
ja: 空欄にするとデフォルトのサイズを使用します。
