UC Worldpay (6.x-1.1) - en to vi translation catalogue (22 entries)

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Status
vi: Trạng thái

en: Transaction ID
vi: Mã giao dịch

en: yes
vi: có

en: List
vi: Danh sách

en: Log
vi: Bản ghi

en: unknown
vi: không rõ

en: None
vi: Không có

en: Default
vi: Mặc định

en: Timestamp
vi: Nhãn thời gian

en: no
vi: không

en: Amount
vi: Số lượng

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Both
vi: Cả hai

en: Ubercart - payment
vi: Ubercart - thanh toán

en: Screen
vi: Màn hình

en: Submit Order
vi: Đệ trình Đơn hàng

en: Order created through website.
vi: Đơn hàng đã được tạo thông qua website.

en: Order complete
vi: Đơn hàng hoàn thành

en: Payment methods
vi: Các phương thức thanh toán

en: Credit card
vi: Thẻ tín dụng

en: Card type
vi: Loại thẻ
