Ubercart X-Pay/Cartasì payment gateway (6.x-1.1) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Mode
hu: Mód

en: English
hu: angol

en: Italian
hu: olasz

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Payment method title
hu: Fizetési mód megnevezése

en: Order review submit button text
hu: A „rendelés áttekintése” beküldő gombjának szövege

en: Submit Order
hu: Rendelés beküldése

en: Order created through website.
hu: Webhelyen keresztül beküldött rendelés.

en: Order complete
hu: A rendelés befejeződött

en: Credit card
hu: Bankkártya

en: Click to complete checkout.
hu: Kattintás a vásárlás befejezéséhez.

en: Credit card on a secure server:
hu: Bankkártyás fizetés biztonságos szerver használatával:

en: Credit card/eCheck
hu: Hitelkártya/eCheck

en: Select your payment type:
hu: Fizetési típus kiválasztása:

en: Online check
hu: Online csekk

en: Language preference
hu: Nyelvi beállítás

en: Show credit card icons beside the payment method title.
hu: A fizetési mód megnevezése mellet legyen feltüntetve a bankkártya ikonja is.
