Ubercart X-Pay/Cartasì payment gateway (6.x-1.1) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Mode
ja: モード

en: English
ja: 英語

en: Italian
ja: イタリア語

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Payment method title
ja: 支払い方法のタイトル

en: Order review submit button text
ja: 注文内容確認ボタンのテキスト

en: Submit Order
ja: ご注文の確定

en: Order created through website.
ja: ウェブサイトからの注文。

en: Order complete
ja: 注文完了

en: Credit card
ja: クレジットカード

en: Click to complete checkout.
ja: クリックしてチェックアウトを完了する。

en: Credit card on a secure server:
ja: セキュアサーバーでのクレジットカード払い

en: Credit card/eCheck
ja: クレジットカード/eチェック

en: Select your payment type:
ja: お支払い方法を選んで下さい。

en: Online check
ja: オンライン購入手続き

en: Language preference
ja: 言語設定

en: Show credit card icons beside the payment method title.
ja: 支払い方法の側にクレジットカードアイコンを表示します。
