Ubercart X-Pay/Cartasì payment gateway (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Mode
pt: Modo

en: English
pt: Inglês

en: Italian
pt: Italiano

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Payment method title
pt: Título do método de pagamento

en: Order review submit button text
pt: Texto do botão para validação do pedido.

en: Submit Order
pt: Enviar pedido

en: Order created through website.
pt: Pedido criado pelo website.

en: Order complete
pt: Pedido completo

en: Credit card
pt: Cartão de crédito

en: Click to complete checkout.
pt: Clique para finalizar a compra.

en: Credit card on a secure server:
pt: Cartão de crédito em um servidor seguro:

en: Credit card/eCheck
pt: Cartão de crédito / Cheque eletrônico

en: Select your payment type:
pt: Selecione sua forma de pagamento:

en: Online check
pt: Verificação online

en: Language preference
pt: Preferência de idioma

en: Show credit card icons beside the payment method title.
pt: Exibe ícones dos cartões de crédito ao lado da forma de pagamento.
