Ubercart X-Pay/Cartasì payment gateway (6.x-1.1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Mode
de: Modus

en: English
de: Englisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: Payment method title
de: Bezeichnung der Bezahlmethode

en: Order review submit button text
de: Text für Bestellungs-Vorschau-Button

en: Submit Order
de: Bestellung abschicken

en: Order created through website.
de: Bestellung auf der Website eingegangen.

en: Order complete
de: Bestellung abgeschlossen

en: Credit card
de: Kreditkarte

en: Click to complete checkout.
de: Klicken, um Bestellvorgang abzuschließen.

en: Credit card on a secure server:
de: Kreditkarte auf einem sicheren Server:

en: Credit card/eCheck
de: Kreditkarte / E-Scheck

en: Select your payment type:
de: Zahlungsart auswählen:

en: Online check
de: Online-Prüfung

en: Language preference
de: Standardsprache

en: Show credit card icons beside the payment method title.
de: Kreditkarten-Icons neben der Bezahlmethode anzeigen.
