UCB Events (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Title
de: Titel

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Updated URL for feed %title to %url.
de: URL für Feed %title zu %url geändert.

en: Short Description
de: Kurzbeschreibung

en: Start Time
de: Startzeit

en: Missing
de: Fehlt

en: Subtitle
de: Unter-Überschrift

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
de: Der Feed von %site scheint fehlerhaft zu sein. Es ist folgender Fehler aufgetreten: %error.

en: There is no new syndicated content from %site.
de: Es ist kein neuer Inhalt von %site vorhanden.

en: There is new syndicated content from %site.
de: Es ist neuer Inhalt von %site vorhanden.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
de: Der Feed von %site scheint fehlerhaft zu sein. Es ist folgender Fehler aufgetreten: %error.

en: Display as link
de: Als Link anzeigen

en: The actual content of the imported item.
de: Der tatsächliche Inhalt des importierten Feedeintrags.

en: Feed ID
de: Feed-ID

en: Event Type
de: Ereignisart

en: Event ID
de: Ereignis-ID
