UCB Events (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Enabled
ja: 有効

en: Link
ja: リンク

en: Updated URL for feed %title to %url.
ja: フィード %title のURLを %url に更新しました。

en: Start Time
ja: 開始時間

en: Missing
ja: 喪失

en: Subtitle
ja: 見出し2

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
ja: %site からのフィードは、エラー "%error" のために破損しているようです。

en: There is no new syndicated content from %site.
ja: %site から新しく配信されたコンテンツはありません。

en: There is new syndicated content from %site.
ja: %site から新しく配信されたコンテンツがあります。

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
ja: %site からのフィードは、"%error" が原因で破損しているようです。

en: Display as link
ja: リンクとして表示

en: The actual content of the imported item.
ja: インポートした項目の実際のコンテンツ。

en: Feed ID
ja: フィードID
