UCB Events (6.x-1.1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Title
id: Judul

en: Enabled
id: Aktif

en: Link
id: Tautan

en: Updated URL for feed %title to %url.
id: URL diperbaharui untuk umpan %title menjadi %url.

en: Missing
id: Hilang

en: Subtitle
id: Subjudul

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
id: Pasokan dari %site sepertinya rusak, karena memiliki kesalahan "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
id: Saat ini tidak ada materi baru dari %site.

en: There is new syndicated content from %site.
id: Ada materi baru dari %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
id: Pasokan dari %site sepertinya rusak, karena "%error".

en: Display as link
id: Tampilkan sebagai tautan

en: The actual content of the imported item.
id: Konten sebenarnya dari item yang diimpor.

en: Feed ID
id: ID Umpan
