UCB Events (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Enabled
fr: Activé

en: Link
fr: Lien

en: Updated URL for feed %title to %url.
fr: URL du flux %url mise à jour pour le flux %title.

en: Short Description
fr: Description courte

en: Start Time
fr: Heure de début

en: Missing
fr: Manquant

en: Subtitle
fr: Sous-titre

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
fr: Le flux en provenance de %site semble corrompu en raison de l'erreur "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
fr: Il n'y a pas de nouveau contenu syndiqué sur %site.

en: There is new syndicated content from %site.
fr: Il y a du contenu récemment syndiqué sur %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
fr: Le flux en provenance de %site semble corrompu à cause de l'erreur "%error".

en: Display as link
fr: Afficher comme lien

en: The actual content of the imported item.
fr: Le contenu de l'élément importé.

en: Feed ID
fr: Identifiant du flux

en: Event Type
fr: Type de l'Évènement
