UCB Events (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Enabled
it: Attivato

en: Updated URL for feed %title to %url.
it: URL della fonte %title aggiornato a %url.

en: Missing
it: Mancante

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
it: La sorgente RSS del sito %site sembra invalida, a causa dell'errore "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
it: Nessun nuovo contenuto condiviso dal sito %site.

en: There is new syndicated content from %site.
it: Nessun nuovo contenuto condiviso dal sito %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
it: La sorgente RSS del sito %site sembra invalida, a causa di "%error".

en: Display as link
it: Visualizza come link

en: The actual content of the imported item.
it: Il contenuto effettivo della voce importata.

en: Feed ID
it: ID del feed
