UCB Events (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Updated URL for feed %title to %url.
nl: De URL voor feed %title is bijgewerkt naar %url.

en: Short Description
nl: Korte omschrijving

en: Start Time
nl: Starttijd

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
nl: De feed van %site lijkt defect te zijn, vanwege de fout "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
nl: Er is geen nieuwe, gesyndiceerde inhoud van %site.

en: There is new syndicated content from %site.
nl: Er is nieuwe, gesyndiceerde inhoud van %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
nl: De feed van %site lijkt defect te zijn, vanwege "%error".

en: Display as link
nl: Als link weergeven

en: The actual content of the imported item.
nl: De feitelijke inhoud van het geïmporteerde item.

en: Feed ID
nl: Feed-ID

en: Event Type
nl: Type evenement

en: Event ID
nl: Gebeurtenis-ID
