U Create (6.x-1.0-beta3) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Groups
nl: Groepen

en: (approval needed)
nl: (goedkeuring nodig)

en: Subscribe to @name.
nl: Inschrijven op @name.

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add user
nl: Gebruiker toevoegen

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Activate
nl: Activeer

en: Create a new user. A notification e-mail will be sent to the e-mail address specified.
nl: Voeg een gebruiker toe. Er zal automatisch een e-mail gestuurd worden naar het gespecificeerde e-mailadres.

en: Default roles
nl: Standaard rollen

en: E-mail (confirm)
nl: E-mail (bevestig)

en: Personal welcome message
nl: Persoonlijke welkomstboodschap

en: This welcome message will appear at the top of the e-mail notification sent to the new user.
nl: Deze welkomstboodschap zal bovenaan de e-mail staan die verstuurd wordt.

en: [!site_name] We have created an account for you
nl: [!site_name] Er is een gebruikersaccount aangemaakt voor u.

en: 
    We have created an account for you on !site
    !url.
    
    You can log in to the site with the following username and password
    
    !name
    !password
    
    Please change your password after the first time you log in.
    
    Welcome to !site
nl: 
    Er is een gebruikersaccount aangemaakt voor u op !site
    !url.
    
    U kunt inloggen met de volgende gebruikersnaam en wachtwoord
    
    !name
    !password
    
    Wanneer u voor de eerste keer inlogt dient u uw wachtwoord te veranderen,
    
    Welkom op !site

en: This user will be added to !group.
nl: Deze gebruiker wordt toegevoegd aan !group.

en: User roles
nl: Gebruikersrollen
