Ubuntu Drupal Planet (6.x-5.0) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: view
hi: देखें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: History
hi: इतिहास

en: URL
hi: यूआरएल

en: Delete all
hi: सबकुछ मिटायें

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Updated URL for feed %title to %url.
hi: फीड %title के लिए यू आर एल का %url में सुधारा गया|

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Are you sure you want to delete these items?
hi: क्या आप सच में मिटाना चाहतें हैं।
