Ubuntu Drupal Planet (6.x-5.0) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Cancel
uk: Скасувати

en: view
uk: переглянути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Read %username's latest blog entries.
uk: Прочитати останні записи в щоденнику користувача %username.

en: History
uk: Історія

en: URL
uk: URL-адреса

en: Delete all
uk: Видалити все

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Original author
uk: Перший автор

en: Updated URL for feed %title to %url.
uk: Оновлено URL для потоку %title на %url.

en: Failed to parse RSS feed %site: %error at line %line.
uk: Не вдалося проаналізувати потік новин RSS з %site: %error у рядку %line.

en: Blog
uk: Блоґ

en: view recent blog entries
uk: переглянути останні записи в блозі

en: Are you sure you want to delete these items?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити ці елементи?
