Ubuntu Drupal Planet (6.x-5.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Cancel
it: Annulla

en: view
it: mostra

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: History
it: Cronologia

en: Delete all
it: Elimina tutto

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Updated URL for feed %title to %url.
it: URL della fonte %title aggiornato a %url.

en: Are you sure you want to delete these items?
it: Sei sicuro di voler eliminare queste voci?
