jQuery UI Carousel (6.x-1.0) - en to kn translation catalogue (8 entries)

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Visible
kn: ಕಾಣಿಸುವ

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Orientation
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Animation speed
kn: ಅನಿಮೇಶನ್ ವೇಗ
