jQuery UI Carousel (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Visible
ru: Видимый

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Start
ru: Начало

en: Orientation
ru: Ориентация

en: Animation speed
ru: Скорость анимации

en: Provides the jQuery UI plug-in to other Drupal modules.
ru: Обеспечивает поддержку плагина jQuery UI для других модулей.

en: Scroll
ru: Прокрутка
