jQuery UI Carousel (6.x-1.1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Visible
fa: نمایان

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Start
fa: شروع

en: Animation speed
fa: سرعت انیمیشن
