jQuery UI Carousel (6.x-1.1) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Visible
pl: Widoczny

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Start
pl: Początek

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Animation speed
pl: Prędkość animacji

en: Scroll
pl: Przewijanie
