jQuery UI Carousel (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: Visible
pt: Visível

en: Start
pt: Iniciar

en: Animation speed
pt: Velocidade da animação
