jQuery UI Carousel (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Visible
it: Visibile

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Start
it: Inizio

en: Provides the jQuery UI plug-in to other Drupal modules.
it: Rende disponibile il plugin JQuery UI ad altri moduli di Drupal
