uLogin (advanced version) (6.x-1.3) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Real name
ja: リアルネーム

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Comment form
ja: コメントフォーム

en: User login form
ja: ユーザーログインフォーム

en: User registration form
ja: ユーザー登録フォーム

en: Country
ja: 国

en: Main
ja: メイン

en: User
ja: ユーザー

en: Widget type
ja: ウィジェットタイプ

en: Advanced
ja: 高度

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: UID
ja: ユーザーID

en: City
ja: 市区町村

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Nickname
ja: ニックネーム

en: Identity
ja: アイデンティティ

en: Gender
ja: 性別

en: Birthday
ja: 誕生日

en: Token
ja: トークン

en: Photo
ja: 写真

en: Account settings
ja: アカウントの設定

en: Other settings
ja: その他の設定

en: User login block
ja: ユーザーログインブロック

en: Authentication providers
ja: 認証プロバイダ

en: Authentication provider
ja: 認証プロバイダー
