UMapper (6.x-2.0) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: Password
id: Sandi

en: View
id: Lihat
