Update Status Detailed Email (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Download
nl: Downloaden

en: Release notes
nl: Opmerkingen bij uitgifte

en: Update available
nl: Nieuwe versie beschikbaar

en: Themes
nl: Thema's

en: Revoked!
nl: Ingetrokken!

en: Security update required!
nl: Beveiligingsupdate vereist!

en: Not supported!
nl: Niet ondersteund!

en: Depends on: !dependencies
nl: Afhankelijk van: !dependencies

en: Required by: !required
nl: Vereist door: !required

en: Drupal core
nl: Drupal-kern

en: Includes: %includes
nl: Bevat: %includes

en: Disabled modules
nl: Uitgeschakelde modules

en: Disabled themes
nl: Uitgeschakelde thema's
