Update status aggregator (6.x-1.0-beta1) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Node ID
ast: ID del noyu

en: Update
ast: Anovar

en: Up to date
ast: Anováu

en: Out of date
ast: Ensin anovar

en: Key
ast: Llave
