Update status aggregator (6.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Update
cy: Diweddaru

en: key
cy: allwedd

en: Up to date
cy: Yn gyfoes

en: Out of date
cy: Wedi dyddio

en: Key
cy: Allwedd

en: Not secure!
cy: Ddim yn ddiogel!

en: Revoked!
cy: Wedi ei ddiddymu!

en: Unsupported release
cy: Cyhoeddiad heb ei gefnogi

en: Can not determine status
cy: Ddim yn gallu penderfynu ar statws
