Update status aggregator (6.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Update
it: Aggiorna

en: key
it: chiave

en: Module
it: Modulo

en: Up to date
it: Aggiornato

en: Out of date
it: Non aggiornato

en: Key
it: Chiave

en: Not secure!
it: Non sicuro!

en: Revoked!
it: Ritirata!

en: Unsupported release
it: Release non supportata

en: Can not determine status
it: Impossibile determinare lo stato
