Update status aggregator (6.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Node ID
pt: ID do nó

en: Update
pt: Atualizar

en: key
pt: chave

en: Module
pt: Módulo

en: Up to date
pt: Atualizado

en: Out of date
pt: Desactualizado

en: Key
pt: Chave

en: Not secure!
pt: Inseguro!

en: Revoked!
pt: Revogado!

en: Unsupported release
pt: Versão não suportada

en: Can not determine status
pt: Não é possível determinar o estado
